Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Turyści w Grecji wydają coraz więcej
Mieszkańcy Mazowsza nie chcą zamknięcia Lotniska Chopina
Focus Hotels zapowiada nowy hotel
Polka awansuje w strukturach IHG
Port Lotniczy Gdańsk z nowym połączeniem

więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2019-05-20 ::
Ile zarobił Ryanair?
20 maja Ryanair opublikował swoje roczne wyniki finansowe, Ile zarobił irlandzki przewoźnik? Zgodnie z raportem, Ryanair odnotował całoroczny zysk w wysokości 1,02 mld euro (bez Laudamotion). Silny wzrost ruchu, o 7% do 139 mln, został zrównoważony przez 6% spadek cen biletów. Silny wzrost przewozów pomocniczych (+19%) został zrównoważony wyższymi kosztami paliwa, personelu i... więcej »

Sprzedaż lata nieco lepsza, ale nadal słaba
Jakie czynniki szkodzą bieżącej sprzedaży oraz jak wygląda aktualna sytuacja w branży turystyki wyjazdowej na sezon lato 2019 - ocenił Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata Ostatnie 4 tygodnie przyniosły średni spadek sprzedaży lata 2019 (imprezy lotnicze) o około 12-13 procent. Najsłabsze pod tym względem były tygodnie przed- i poświąteczny, ale dwa kolejne również... więcej »

:: NIEDZIELA, 2019-05-19 ::
Atak na turystów w Gizie
Po grudniowym ataku na turystów, w Egipcie znów dali znać fanatycy islamscy i zaatakowali autokar turystyczny w Gizie. Na razie wg. informacji z różnych źródeł jest 12 do 17 rannych i brak ofiar śmiertelnych. Według wstępnych informacji w pojeździe nie było Polaków, a najprawdopodobniej jechali nim turyści z RPA. Sam atak został przeprowadzony przy użyciu bomby zainstalowanej... więcej »

:: PIĄTEK, 2019-05-17 ::
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
W ciągu pierwszych czterech i pół miesiąca 2019 roku do tureckiej Antalyi przyjechała rekordowa liczba gości, w porównaniu z ubiegłymi latami. W okresie od 1 stycznia do 15 maja Antalya ugościła 2,3 mln turystów z 178 krajów. Jest to wynik znacznie lepszy w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy destynację odwiedziło 1,9 mln zagranicznych gości, co jest prawie... więcej »

Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Władze Wenecji mają już serdecznie dosyć niestosownie zachowujących się turystów. Od czwartku, 16 maja za zanieczyszczanie miasta będzie można dostać wysoki mandat. Kary wynoszą do 500 euro dla tych, którzy "zanieczyszczają w jakikolwiek sposób przestrzeń publiczną" - donosi La Reppublica. Nieszanujący reguł turyści będą mogli dostać także dożywotni zakaz wstępu do... więcej »

Orbis koncentruje się na nieruchomościach
17 maja 2019 roku Orbis poinformował o podziale działalności grupy na dwie odrębne linie biznesowe. Wspomniane linie stanowią część serwisową, obejmującą świadczenie usług dla hoteli na podstawie umów franczyzy i zarządzania (działalność asset light) i na część związaną z posiadaniem nieruchomości (działalność asset heavy). W oparciu o przeprowadzone analizy, mające na celu... więcej »

Mniej pasażerów w Poznaniu
Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego opublikował wyniki za miesiąc kwiecień 2019 roku. W poprzednim miesiącu obsłużono 159 105 pasażerów, co oznacza, że z poznańskiego lotniska poleciało o 1 762 pasażerów mniej niż w ubiegłym roku i jest to zarazem spadek -1 % rok do roku. O 4% mniej pasażerów odnotowano także w low costowym ruchu lotniczym. W kwietniu 2019... więcej »

Drezno zaprezentuje się jako destynacja dla MICE
"Convention meets Culture" - pod tym hasłem Dresden Marketing GmbH zaprezentuje Drezno jako atrakcyjną destynację MICE na targach IMEX we Frankfurcie nad Menem W dniach od 21 do 23 maja Dresden Marketing GmbH (DMG) wraz z Dresden Convention Bureau (DCB) i ośmioma partnerami z miasta i regionu zaprezentują na wspólnym stoisku ofertę MICE destynacji Drezno i Kraina... więcej »

Thomas Cook z półroczną stratą
Thomas Cook opublikował wyniki grupy za okres sześciu miesięcy roku rozliczeniowego, który zakończył się 31 marca 2019 roku. Słaba pierwsza połowa roku rozliczeniowego przyniosła stratę w wysokości niemal 1,5 mld funtów. Ponadto Thomas Cook spodziewa się, że w drugim półroczu wyniki bazowe (EBIT) będą niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. "Pierwsze sześć... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-06-27 ::
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
Żyrardów, słynące z wyrobów lnianych i industrialnej zabudowy miasto, dziś dynamicznie rozwija się także w sektorze kultury, sportu i rekreacji. Do miasta oddalonego o 30 minut od centrum Warszawy, poza wyjątkową architekturą turystów ma przyciągać między innymi kompleks rekreacyjny, który ma powstać przy Zalewie Żyrardowskim. Obchodzące 100 rocznicę powstania pofabryczne... więcej »

:: ŚRODA, 2016-06-22 ::
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Pierwszy Dreamliner LOT-u połączy Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią z Seulem w dniu 17 października. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu, a bilety na nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży. Dla LOT jest to trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. "Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-21 ::
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
W Poznaniu i Szklarskiej Porębie powstaną nowe obiekty hotelarskie. "Cieszymy się ze wzmocnienia naszego porfolio w Polsce, gdzie obecnie posiadamy 12 hoteli. Polska to jeden z najsilniejszych ekonomicznie krajów w Europie. Chcemy wspierać rozwój kraju i dalej rozwijać naszą sieć wspólnie z naszymi partnerami" - mówi Wolfgang M. Neumann, prezes Rezidoru. Park Inn by... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-14 ::
LOT poleci z Warszawy do Szyman
PLL LOT uruchomią nowe, sezonowe połączenie z Warszawy do krainy mazurskich jezior. "Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-06-10 ::
Zakończył się remont terminalu pasażerskiego A Katowice Airport
W środę 8 czerwca 2016 roku, po gruntownym remoncie i przebudowie, została oddana do użytku strefa kontroli bezpieczeństwa i dokumentów oraz hala odlotów terminalu A Katowice Airport. Dzięki temu przedsięwzięciu zdecydowanie poprawił się komfort oczekiwania na odlot osób podróżujących z Pyrzowic do krajów Non-Schengen, ponieważ właśnie do obsługi tego ruchu dedykowany jest ten... więcej »

:: ŚRODA, 2016-05-11 ::
MSZ: Nie podróżuj do Nigerii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o szczególnie wysokim zagrożeniu atakami pirackimi na statki w Zatoce Gwinejskiej oraz zamachami terrorystycznymi na terenie północnej i środkowej Nigerii, a także napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie całego kraju. Zatoka Gwinejska jest akwenem, na którym działają piraci wyspecjalizowani w atakach na statki towarowe... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-25 ::
Small Planet poleci z Lublina do Burgas
W dniu 20 br. czerwca zostanie uruchomione nowe połączenie lotnicze z Lublina do Burgas. "To pierwsze w historii naszego lotniska połączenie wakacyjne do kurortu na południu Europy, dostępne zarówno dla klientów biura podróży, jak i pasażerów indywidualnych. Bułgaria w tym roku jest hitem sezonu, sądzimy, że ten kierunek spotka się z zainteresowaniem pasażerów z naszego... więcej »

:: WTOREK, 2016-04-19 ::
`Pociąg do Kultury` połączy Wrocław i Berlin
Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjedzie do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Będzie to specjalny pociąg, który przywiezie turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Pierwsi pasażerowie wysiądą na stacji Wrocław Główny o godz. 13.03. Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-18 ::
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Panoramę Elbląga i okolic ponownie można podziwiać z 97 metrowej wieży katedry św. Mikołaja. Zakończono rewitalizację cennego zabytku. Taras widokowy będzie otwarty dla turystów od wtorku do niedzieli włącznie do 15 października 2016 roku. "Przez pierwsze sześć miesięcy, zanim wieża została zamknięta na zimę, odnotowano 27 tys. wejść. Takie zainteresowanie przeszło nasze... więcej »

:: ŚRODA, 2016-04-13 ::
Adria Airways uruchomi loty z Rzeszowa do Paryża
Już 4 czerwca br. słoweńskie linie lotnicze Adria Airways uruchomią regularne połączenie z Rzeszowa do stolicy Francji, na główne paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Samoloty Adrii, 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700, będą latać na tej trasie we wtorki i soboty według następującego rozkładu: origin wylot przylot destination CDG 14:40 16:50 RZE RZE 17:20 19:35 CDG Bilety w cenie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-04 ::
Lotnisko Zaventem powraca do normalności
W dniu 3 kwietnia po niespełna 2 tygodniowej przerwie częściowo wznowiono operacje lotnicze na lotnisku w Brukseli. Regularny ruch będzie stopniowo przywracany w najbliższym czasie. Lotnisko Zaventem zostało zamknięte po zamach terrorystycznych w dniu 22 marca br. o czym pisaliśmy w aktualności: Eksplozje na lotnisku i w metrze w Brukseli Pierwsze loty po przerwie zostały... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-03-25 ::
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Urząd Miejski w Sandomierzu poinformował, iż Brama Opatowska będzie znowu dostępna dla turystów. "Z radością informujemy, że Brama Opatowska- jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce, została ponownie otwarta dla zwiedzających. Obiekt, będzie czynny od 25. marca 2016r" " - mówi Katarzyna Zioło, asystent burmistrza Sandomierza. Poniżej... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-03-11 ::
Jakie warunki panują w Tatrach?
Poniżej komunikat turystyczny TPN. W całym Parku utrzymuje się mgła, miejscami przechodząca w mżawkę. W dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk na znacznych odcinkach nie ma już śniegu. Szlaki te mogą być mokre i błotniste. Na wyżej położonych odcinkach szlaków reglowych miejscami zalega twardy, zlodowaciały śnieg jak i mogą występować oblodzenia. Powyżej górnej... więcej »

:: WTOREK, 2016-03-08 ::
W kwietniu kolejna odsłona Restaurant Week
Najbliższa edycja Festiwalu Restaurant Week odbędzie się w dniach od 1 do 10 kwietnia. Hasłem tegorocznej edycji jest "Kwitnąca scena restauracyjna". W tym roku wydarzenie zagości w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, na Śląsku, Trójmieście, Poznaniu Organizatorzy zapraszają również do udziału w interesujących wydarzeniach towarzyszących, na... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-01-14 ::
Debata poświęcona mediacjom online w sprawach konsumenckich
W dniu 15 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 w Salach Reprezentacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Brackiej 12 w Krakowie odbędzie się spotkanie pt.: Czy mediacja on - line w sprawach konsumenckich? Organizatorem debaty jest Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi SSR dr Katarzyna... więcej »

:: PIĄTEK, 2015-12-18 ::
W Tatrach trudne warunki do uprawiania turystyki
Poniżej komunikat TPN o warunkach do uprawiania turystyki górskiej. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W partiach reglowych szlaki są mocno oblodzone. W wyższych partiach gór panują warunki zimowe, szlaki są zawiane i nieprzetarte, a w wielu miejscach mocno oblodzone. Sprzęt zimowy (raki, czekan, zestaw lawinowy) w takich okolicznościach jest niezbędny.... więcej »

:: WTOREK, 2015-12-08 ::
Dolna Saksonia zaprasza na Jarmarki Bożonarodzeniowe
Niemiecka organizacja marketingowa skupiająca 9 miast Dolnej Saksonii: Lüneburg, Celle, Hannover, Hameln, Hildesheim, Göttingen, Goslar, Wolfenbüttel i Braunschweig oraz miasto samochodowe w Wolfsburg , zachęca turystów do spędzenia czasu na jarmarkach bożonarodzeniowych. Starówki 9 miast Dolnej Saksonii kuszą bogatym programem artystycznym, wspaniałą ofertą kulinarną, jak i... więcej »

:: ŚRODA, 2015-12-02 ::
Słowacja wprowadza winiety elektroniczne
Słowackie Centrum Turystyki poinformowało, iż od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostaną winiety elektroniczne, które zastąpią klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Winiety elektroniczne można od 1 grudnia 2015 roku zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych,... więcej »

:: PIĄTEK, 2015-11-20 ::
Jakie warunki atmosferyczne panują w Tatrach?
Poniżej komunikat TPN o warunkach atmosferycznych do uprawiania turystyki górskiej. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. W części reglowej szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Po ostatnim wietrze na szlakach mogą leżeć połamane gałęzie i powalone drzewa, które będą sukcesywnie usuwane. Powyżej 1500 m n.p.m. leży cienka warstwa... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2015-10-26 ::
Liptów proponuje nowości dla turystów
Nowe trasy zjazdowe, dobre i wygodne połączenia drogowe, atrakcyjne wydarzenia oraz znani goście. Na tym lista nowości dla sezonu zimowego na Liptowie wcale się nie kończy. Jednym z powodów jest fakt, że pod Chopok po ponad trzech dekadach powraca Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Po ubiegłorocznym udanym wprowadzeniu nowego połączenia pomiędzy Rygą i Popradem... więcej »

:: WTOREK, 2015-10-13 ::
Blogerzy podróżniczy z całej Polski spotkają się na Tour Salonie
Podczas pierwszej edycji Tour Salon Blog Meeting odbędzie się otwarta dla wszystkich część merytoryczna. W programie są prelekcje i panel dyskusyjny pt. Jak współpracować z blogerem z głową, czyli dlaczego nie warto trzymać się ustalonego planu. Tour Salon Blog Meeting pomoże odnaleźć blogerom oraz instytucjom, firmom oferującym produkty i usługi turystyczne najlepsze dostępne... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2009 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij