Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów
Turyści chcieli odszkodowania za opóźniony lot od touroperatora - wyrok sądu
Air France wznowi loty do Tajpej
Kto został Miastem Roku 2017?
MSZ ostrzega przed wyjazdem na Ukrainę

więcej »


:: PIĄTEK, 2017-12-08 ::
Neapolitańska pizza niematerialnym dziedzictwem ludzkości
Włosi mają co świętować. Sztuka wypiekania neapolitańskiej pizzy trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historia oraz cały proces wypieku pizzy został w końcu doceniony. To historyczne wyróżnienie - ogłosił burmistrz Neapolu Luigi de Magistris. Kultura włoska jest jedną z najbardziej znanych na świecie. Język neapolitański już od dawna został wpisany na listę... więcej »

Otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej i stoku w Łomnickiej Przełęczy
W dniu dzisiejszym 8 grudnia 2017 r. w samym sercu słowackich Wysokich Tatr już po raz 5-ty otwarta zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. To wyjątkowy lodowy kościół z elementami przyrody tatrzańskiej, który zbudowany został na Hrebienoku (Siodełko) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m. W tym roku motywem przewodnim projektu jest "Hołd rodzinie". Autorzy... więcej »

Firmy z branży turystycznej wśród luksusowych marek roku
W drugiej połowie listopada w hotelu Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim odbyła się VIII edycja Gali Luksusowa Marka Roku. Wśród nagrodzonych są także firmy z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Jedyną firmą z branży, która otrzymała statuetkę Super Luksusowej Marki Roku 2017 jest Restauracja Szara Gęś. Z firm związanych z turystyką, hotelarstwem lub... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-12-07 ::
Kraków wzbogaci się o nową atrakcję
W Nowej Hucie powstanie nowa atrakcja, która posłuży zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Za trzy lata mieszkańcy Małopolski i turyści będą mogli odpocząć w znajdującym się w Nowej Hucie Przylasku Rusieckim. Będzie to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości ponad 11,7 mln zł, za sprawą którego na przez lata zaniedbanych terenach poprzemysłowych powstanie nowoczesne... więcej »

Wyraźny wzrost polskiego rynku gastronomicznego
Badania pokazują, że gastronomia w Polsce ma się coraz lepiej. Jak wynika z raportu, rynek gastronomiczny w Polsce wzrósł o ponad 10,5 pkt proc. i jest wart niemal 36,12 mld zł. GFK opublikował raport "Rynek gastronomiczny 2017", z którego wynika, iż liczba aktywnych placówek całorocznych wzrosła o 1,8 pkt proc. Z wyjątkiem lokali zaliczanych do kategorii klubów... więcej »

Włoskie Bibione zachęca turystów do odwiedzin
Bibione potocznie nazywane Słonecznym Sercem Europy położone jest na północnym wybrzeżu Adriatyku, w regionie Wenecji Euganejskiej. Jest miejscowością wypoczynkową, która oferuje dużo więcej niż bierne plażowanie. Na terenie kurortu znajduje się centrum termalne Bibione Thermae. Jest to obiekt termalny spełniający funkcje lecznicze i wellness, znajdujący się tuż przy plaży.... więcej »

Ilu pasażerów skorzystało z lubelskiego lotniska?
Władze Portu Lotniczego Lublin są zadowolone ze swoich listopadowych statystyk W listopadzie Port Lotniczy Lublin odprawił 35 270 pasażerów, to wzrost o 47 proc., w porównaniu do listopada 2016 r., kiedy to z lotniska skorzystało nieco ponad 24 tys. pasażerów. O 42 proc., do 388 wzrosła też liczba operacji lotniczych obsłużonych w podlubelskim porcie lotniczym.... więcej »

Booking Genius - rozlewają się toksyczne zniżki
W ostatnich dniach listopada poza granicami Polski dało się zaobserwować, iż ceny z Booking.com są podane ze zniżką za program Genius w Google Hotel Ads. Wiele już napisano o problemach jakie wywołuje Genius, ale teraz szkody z programu zaczynają się rozlewać na metasearche, co czyni problem znacznie poważniejszym. Program Booking.com Genius, który można określić jako... więcej »

:: ŚRODA, 2017-12-06 ::
Niemiecka inwestycja na terenie Polski
Dwie niemieckie firmy założyły spółkę joint venture, by razem sfinalizować ogromną inwestycję na terenie Polski. Projekt powiązany jest z branżą lotniczą. Jak wynika z oficjalnych informacji, dwie niemieckie firmy Lufthansa Technik i MTU Aero Engines utworzyły spółkę joint venture, której celem jest zbudowanie zakładu zajmującego się konserwacją, naprawą i przeglądami... więcej »

Rego-Bis zaprezentował ofertę agentom
Biuro Podróży Rego- Bis w minionym tygodniu przedstawiło agentom swoją ofertę sezon letni 2018. Prezentacje oferty odbyły się w Katowicach i Warszawie, udział w nich wzięło ponad 200 osób. Śląscy Agenci od wielu lat są przyzwyczajeni do naszych prezentacji, podczas których opowiadamy o naszych destynacjach, hotelach i atrakcjach, które przygotowujemy dla naszych wspólnych... więcej »

Hackathon przeciw marnowaniu jedzenia w hotelach
W dniach 17-19 listopada w hotelu Mercure Wrocław Centrum odbył się pierwszy w Polsce hackathon podejmujący problem marnotrawienia żywności w hotelach. Specjaliści IT, eksperci ds. odpadów żywności, aktywiści społeczni oraz eksperci gastronomii próbowali odpowiedzieć na cztery podstawowe pytania: Jak technologia może pomóc hotelom zmniejszyć skalę zjawiska marnowania jedzenia?... więcej »

Korzystny dla branży wyrok WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że przedsiębiorcy mają prawo odliczyć VAT od usług noclegowych nabywanych z zamiarem odsprzedaży. Jest to kolejna decyzja sądu potwierdzająca stanowisko izby w sprawie interpretacji przepisów podatkowych - poinformowała Polska Izba Turystyki. 5 grudnia w Warszawie zapadł wyrok WSA w sprawie skierowanej przez PIT. Skarga dotyczyła... więcej »

Polski przewoźnik poleci do litewskiego miasta
LOT otwiera nowe połączenie z Lotniska Chopina. LOT otworzył nowe połączenie na trasie Warszawa - Kowno. Kowno, oprócz Wilna i Pałągi, będzie trzecim portem na Litwie w siatce połączeń polskiego przewoźnika. Rejsy będą obsługiwane samolotem Bombardier Q400, który pomieści 78 pasażerów. Przelot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut, samolot do Kowna będzie latał codziennie oprócz... więcej »

Końcówka listopada łaskawa dla biur podróży?
Końcówka listopada przyniosła dobre wieści dla biur podróży. Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, opartego na danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X wynika, że listopadowa sprzedaż, jest nieco lepsza niż przed rokiem. W 48 tygodniu roku (27 listopada-3 grudnia) liczba klientów w biurach podróży wzrosła o ponad 50 proc. Największe zainteresowanie budziły... więcej »

Polski instruktor narciarstwa we Włoszech - legalnie czy nielegalnie?
Touroperatorzy, wraz ze zbliżającym się sezonem narciarskim, mają przed sobą trudny okres rekrutacji instruktorów. Dobry instruktor jest wizytówką biura podróży dlatego bardzo ważny jest zgrany i dobrze wyszkolony team instruktorów. Praca instruktora za granicą wiąże się z pewnymi wymogami formalnymi oraz krokami, które musi podjąć zanim wyjedzie do pracy. Nie jest to taka... więcej »

:: WTOREK, 2017-12-05 ::
Ilu pasażerów obsłużył Katowice Airport?
Miniony miesiąc należał do udanych w Katowice Airport. Władze portu przekonują o najlepszym listopadzie w historii W listopadzie 2017 roku w ruchu ogółem na pyrzowickim lotnisku zostało obsłużonych 220 943 pasażerów, to o 32 697 więcej (+17,4%) w porównaniu z jedenastym miesiącem ubiegłego roku. Po pierwszy raz w historii Katowice Airport w listopadzie br. przekroczona została... więcej »

Polski rynek hotelowy dojrzewa
Krajowy rynek hotelowy dojrzewa, zbliżając się charakterem do sektora powierzchni biurowych oraz magazynowych. Potencjał wzrostu wciąż jest jednak znaczny wynika z raportu "Rynek hotelowy w Polsce" opracowanego przez Emmerson Evaluation. Branża korzysta m.in. na zainteresowaniu blisko 20 mln turystów oraz operatorów hotelowych, w tym także zagranicznych sieci. Jak... więcej »

Egipt wprowadził elektroniczne wizy
Egipt wprowadził ułatwienie dla przyjeżdżających. Turyści odwiedzający Kraj Faraonów mogą starać się o elektroniczną wizę, co pozwoli przyspieszyć nieco odprawę graniczną. Jak podaje serwis The Egypt Independent, prezydent Abdel Fatah as-Sisi ogłosił decyzję o wprowadzeniu systemu elektronicznych wiz, podczas targów Cairo ITC Expo. Uruchomiliśmy e-wizę turystyczną, jako... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-06-27 ::
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
Żyrardów, słynące z wyrobów lnianych i industrialnej zabudowy miasto, dziś dynamicznie rozwija się także w sektorze kultury, sportu i rekreacji. Do miasta oddalonego o 30 minut od centrum Warszawy, poza wyjątkową architekturą turystów ma przyciągać między innymi kompleks rekreacyjny, który ma powstać przy Zalewie Żyrardowskim. Obchodzące 100 rocznicę powstania pofabryczne... więcej »

:: ŚRODA, 2016-06-22 ::
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Pierwszy Dreamliner LOT-u połączy Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią z Seulem w dniu 17 października. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu, a bilety na nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży. Dla LOT jest to trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. "Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-21 ::
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
W Poznaniu i Szklarskiej Porębie powstaną nowe obiekty hotelarskie. "Cieszymy się ze wzmocnienia naszego porfolio w Polsce, gdzie obecnie posiadamy 12 hoteli. Polska to jeden z najsilniejszych ekonomicznie krajów w Europie. Chcemy wspierać rozwój kraju i dalej rozwijać naszą sieć wspólnie z naszymi partnerami" - mówi Wolfgang M. Neumann, prezes Rezidoru. Park Inn by... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-14 ::
LOT poleci z Warszawy do Szyman
PLL LOT uruchomią nowe, sezonowe połączenie z Warszawy do krainy mazurskich jezior. "Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-06-10 ::
Zakończył się remont terminalu pasażerskiego A Katowice Airport
W środę 8 czerwca 2016 roku, po gruntownym remoncie i przebudowie, została oddana do użytku strefa kontroli bezpieczeństwa i dokumentów oraz hala odlotów terminalu A Katowice Airport. Dzięki temu przedsięwzięciu zdecydowanie poprawił się komfort oczekiwania na odlot osób podróżujących z Pyrzowic do krajów Non-Schengen, ponieważ właśnie do obsługi tego ruchu dedykowany jest ten... więcej »

:: ŚRODA, 2016-05-11 ::
MSZ: Nie podróżuj do Nigerii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o szczególnie wysokim zagrożeniu atakami pirackimi na statki w Zatoce Gwinejskiej oraz zamachami terrorystycznymi na terenie północnej i środkowej Nigerii, a także napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie całego kraju. Zatoka Gwinejska jest akwenem, na którym działają piraci wyspecjalizowani w atakach na statki towarowe... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-25 ::
Small Planet poleci z Lublina do Burgas
W dniu 20 br. czerwca zostanie uruchomione nowe połączenie lotnicze z Lublina do Burgas. "To pierwsze w historii naszego lotniska połączenie wakacyjne do kurortu na południu Europy, dostępne zarówno dla klientów biura podróży, jak i pasażerów indywidualnych. Bułgaria w tym roku jest hitem sezonu, sądzimy, że ten kierunek spotka się z zainteresowaniem pasażerów z naszego... więcej »

:: WTOREK, 2016-04-19 ::
`Pociąg do Kultury` połączy Wrocław i Berlin
Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjedzie do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Będzie to specjalny pociąg, który przywiezie turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Pierwsi pasażerowie wysiądą na stacji Wrocław Główny o godz. 13.03. Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-18 ::
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Panoramę Elbląga i okolic ponownie można podziwiać z 97 metrowej wieży katedry św. Mikołaja. Zakończono rewitalizację cennego zabytku. Taras widokowy będzie otwarty dla turystów od wtorku do niedzieli włącznie do 15 października 2016 roku. "Przez pierwsze sześć miesięcy, zanim wieża została zamknięta na zimę, odnotowano 27 tys. wejść. Takie zainteresowanie przeszło nasze... więcej »

:: ŚRODA, 2016-04-13 ::
Adria Airways uruchomi loty z Rzeszowa do Paryża
Już 4 czerwca br. słoweńskie linie lotnicze Adria Airways uruchomią regularne połączenie z Rzeszowa do stolicy Francji, na główne paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Samoloty Adrii, 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700, będą latać na tej trasie we wtorki i soboty według następującego rozkładu: origin wylot przylot destination CDG 14:40 16:50 RZE RZE 17:20 19:35 CDG Bilety w cenie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-04 ::
Lotnisko Zaventem powraca do normalności
W dniu 3 kwietnia po niespełna 2 tygodniowej przerwie częściowo wznowiono operacje lotnicze na lotnisku w Brukseli. Regularny ruch będzie stopniowo przywracany w najbliższym czasie. Lotnisko Zaventem zostało zamknięte po zamach terrorystycznych w dniu 22 marca br. o czym pisaliśmy w aktualności: Eksplozje na lotnisku i w metrze w Brukseli Pierwsze loty po przerwie zostały... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-03-25 ::
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Urząd Miejski w Sandomierzu poinformował, iż Brama Opatowska będzie znowu dostępna dla turystów. "Z radością informujemy, że Brama Opatowska- jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce, została ponownie otwarta dla zwiedzających. Obiekt, będzie czynny od 25. marca 2016r" " - mówi Katarzyna Zioło, asystent burmistrza Sandomierza. Poniżej... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2007 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij