Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Półtora miliona pasażerów w maju na Lotnisku Chopina
POT ogłasza nowy konkurs
LOT uruchamia setne połączenie z Lotniska Chopina
Wizz Air otwiera nową bazę
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność

więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2018-06-11 ::
Tanieją oferty last minute
Znacznie bardziej niepokojące od jedynie umiarkowanie korzystnych wolumenów sprzedaży są jednakże bardzo niskie ceny dla wycieczek z bliskimi terminami wylotów, czyli de facto powrót zjawiska last minute - relacjonują eksperci Instytutu TravelDATA. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej... więcej »

Zderzenie autokaru z ciężarówką na DK 74
W poniedziałek rano doszło do czołowego zderzenia autobusu wiozącego dzieci z ciężarówką. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kunice, znajdującej się przy drodze krajowej 74 pomiędzy Opatowem, a Annopolem. Autobusem podróżowało 24 uczniów, wszyscy wyszli z pojazdu o własnych siłach, niektórzy mają lekkie obrażenia. Najbardziej poszkodowany jest kierowca autobusu, który został... więcej »

Tajemnicza śmierć Polaka w Egipcie
W miniony weekend w Hurghadzie doszło do tragedii. Jak podaje Radio ZET, powołując się na portal hurghada.pl 20 latek popełnił samobójstwo. Rok temu w tym samym mieście zmarła inna polska turystka, Magdalena Żuk. Polak zmarł w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach. Pochodzący z okolic Radomia Marci M. popełnił samobójstwo na terenie budowy w pobliżu hotelu. Od kilku dni... więcej »

Zmiana zasad wjazdu do Petersburga dla autokarów
Od 01.06.2018 roku obowiązuje zakaz wjazdu na teren Sankt Petersburga autokarów bez zainstalowanych urządzeń systemu GLONASS lub PLATON - poinformowała Polska Organizacja Turystyczna. Rejestracji w systemie Platon należy dokonać poprzez stronę internetową lk.platon.ru (strona dostępna w rosyjskiej i angielskiej wersji językowej). Do rejestracji osób fizycznych wymagane są dane... więcej »

:: PIĄTEK, 2018-06-08 ::
Blog Grecosa nagrodzony
"Grecja na żywo", blog tworzony przez pracowników Grecosa, znalazł się ponownie w gronie laureatów konkursu Power of Content Marketing. Wyróżnienie branży marketingowej zostało przyznane touroperatorowi w kategorii "Portal tematyczny dla klientów". Nagroda dla www.grecjanazywo.pl jest w tej edycji konkursu jedyną dla firmy z branży turystycznej. Power of... więcej »

Strajk greckich kolejarzy
Protesty sparaliżowały ruch pociągów w całym kraju oraz utrudniły dojazd koleją na lotnisko w Atenach. Kolejarzy sprzeciwiają się postępującej prywatyzacji ich przedsiębiorstwa. Dzisiaj 8 czerwca br. rozpoczął się 24 godzinny strajk greckich kolejarzy. Związek zawodowy greckich kolejarzy tłumaczy, że strajk jest odpowiedzią na planowaną sprzedaż kolejnego przedsiębiorstwa... więcej »

Śmierć znanego szefa kuchni
Zmarł znany szef kuchni i twórca telewizyjnych programów kulinarnych. Anthony Bourdain został znaleziony martwy w hotelowym pokoju w Strasbourgu - podała telewizja CNN. Według stacji, przyczyną śmierci było samobójstwo. Miał 61 lat.We Francji pracował nad kolejnymi odcinkami swojego programu telewizyjnego. Był autorem książki Kill Grill. Restauracja od kuchni, na podstawie... więcej »

Sindbad inwestuje w rozwój floty
Tradycyjnie na wiosnę platforma Sindbad odnawia i powiększa flotę autokarów. W 2018 roku firma zdecydowała się na zakup 16 pojazdów marki Setra, których uroczyste oficjalne przekazanie odbyło się 5 czerwca w fabryce autokarów SETRA w Ulm, w Niemczech. Osiem nowych pojazdów zasili tabor, którym dysponuje Sindbad Sp. z o.o., kolejnych osiem trafi do firm partnerskich, które... więcej »

Ciężarówka zderzyła się z autokarem przewożącym dzieci
Dzisiaj około godziny 11 w miejscowości Tenczyn, na Zakopiance doszło do groźnego wypadku drogowego. Wśród rannych osiemnaścioro dzieci. Autobus zderzył się z ciężarówką. 40 osób, w tym 18 dzieci (uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej), zostało rannych wypadku autokaru na Zakopiance w miejscowości Tenczyn, pomiędzy Lubniem a Rabką Zdrój. Dwoje dzieci oraz dwóch kierowców... więcej »

Wychodzą kolejne absurdy z ochroną danych osobowych
Wychodzą kolejne absurdy związane z ochroną danych osobowych. Zarządca firmowego profilu na Facebooku, może odpowiadać za ochronę danych na równi z Facebookiem. Nie istotne, że ma dostęp jedynie do zanonimizowanych danych. To może dotyczyć, każdego kto prowadzi firmowy profil na fb, a więc także hotelarzy, restauracje, biura podróży, czy firmy transportowe. Organ ds. ochrony... więcej »

Zdrojowa Hotels oferuje darmowy pobyt w swoich obiektach
Zdrojowa Hotels wykorzystuje fakt rozgrywających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i rozpoczęła specjalną akcję promocyjną. Jeśli polska reprezentacja zwycięży w mundialu, Zdrojowa Hotels zwróci 100% wartości rezerwacji. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozpoczną się 14 czerwca 2018 i będą trwały do 15 lipca. Promocja obowiązuje na rezerwacje dokonane do 18 czerwca 2018 r.... więcej »

Modernizacja hotelu Orbis na Litwie
Przyszły Mercure Birstonas na Litwie przechodzi kompleksową modernizację. Hotel będzie prowadzony pod marką Mercure od 2019 roku na podstawie umowy franczyzowej z Grupą Hotelową Orbis. Położony nad Niemnem na Litwie hotel Royal Spa Birstonas, który w 2019 roku dołączy do sieci Mercure, udostępnił ponownie 18 całkowicie odnowionych pokoi hotelowych, kończąc tym samym pierwszy... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-06-27 ::
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
Żyrardów, słynące z wyrobów lnianych i industrialnej zabudowy miasto, dziś dynamicznie rozwija się także w sektorze kultury, sportu i rekreacji. Do miasta oddalonego o 30 minut od centrum Warszawy, poza wyjątkową architekturą turystów ma przyciągać między innymi kompleks rekreacyjny, który ma powstać przy Zalewie Żyrardowskim. Obchodzące 100 rocznicę powstania pofabryczne... więcej »

:: ŚRODA, 2016-06-22 ::
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Pierwszy Dreamliner LOT-u połączy Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią z Seulem w dniu 17 października. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu, a bilety na nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży. Dla LOT jest to trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. "Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-21 ::
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
W Poznaniu i Szklarskiej Porębie powstaną nowe obiekty hotelarskie. "Cieszymy się ze wzmocnienia naszego porfolio w Polsce, gdzie obecnie posiadamy 12 hoteli. Polska to jeden z najsilniejszych ekonomicznie krajów w Europie. Chcemy wspierać rozwój kraju i dalej rozwijać naszą sieć wspólnie z naszymi partnerami" - mówi Wolfgang M. Neumann, prezes Rezidoru. Park Inn by... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-14 ::
LOT poleci z Warszawy do Szyman
PLL LOT uruchomią nowe, sezonowe połączenie z Warszawy do krainy mazurskich jezior. "Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-06-10 ::
Zakończył się remont terminalu pasażerskiego A Katowice Airport
W środę 8 czerwca 2016 roku, po gruntownym remoncie i przebudowie, została oddana do użytku strefa kontroli bezpieczeństwa i dokumentów oraz hala odlotów terminalu A Katowice Airport. Dzięki temu przedsięwzięciu zdecydowanie poprawił się komfort oczekiwania na odlot osób podróżujących z Pyrzowic do krajów Non-Schengen, ponieważ właśnie do obsługi tego ruchu dedykowany jest ten... więcej »

:: ŚRODA, 2016-05-11 ::
MSZ: Nie podróżuj do Nigerii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o szczególnie wysokim zagrożeniu atakami pirackimi na statki w Zatoce Gwinejskiej oraz zamachami terrorystycznymi na terenie północnej i środkowej Nigerii, a także napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie całego kraju. Zatoka Gwinejska jest akwenem, na którym działają piraci wyspecjalizowani w atakach na statki towarowe... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-25 ::
Small Planet poleci z Lublina do Burgas
W dniu 20 br. czerwca zostanie uruchomione nowe połączenie lotnicze z Lublina do Burgas. "To pierwsze w historii naszego lotniska połączenie wakacyjne do kurortu na południu Europy, dostępne zarówno dla klientów biura podróży, jak i pasażerów indywidualnych. Bułgaria w tym roku jest hitem sezonu, sądzimy, że ten kierunek spotka się z zainteresowaniem pasażerów z naszego... więcej »

:: WTOREK, 2016-04-19 ::
`Pociąg do Kultury` połączy Wrocław i Berlin
Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjedzie do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Będzie to specjalny pociąg, który przywiezie turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Pierwsi pasażerowie wysiądą na stacji Wrocław Główny o godz. 13.03. Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-18 ::
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Panoramę Elbląga i okolic ponownie można podziwiać z 97 metrowej wieży katedry św. Mikołaja. Zakończono rewitalizację cennego zabytku. Taras widokowy będzie otwarty dla turystów od wtorku do niedzieli włącznie do 15 października 2016 roku. "Przez pierwsze sześć miesięcy, zanim wieża została zamknięta na zimę, odnotowano 27 tys. wejść. Takie zainteresowanie przeszło nasze... więcej »

:: ŚRODA, 2016-04-13 ::
Adria Airways uruchomi loty z Rzeszowa do Paryża
Już 4 czerwca br. słoweńskie linie lotnicze Adria Airways uruchomią regularne połączenie z Rzeszowa do stolicy Francji, na główne paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Samoloty Adrii, 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700, będą latać na tej trasie we wtorki i soboty według następującego rozkładu: origin wylot przylot destination CDG 14:40 16:50 RZE RZE 17:20 19:35 CDG Bilety w cenie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-04 ::
Lotnisko Zaventem powraca do normalności
W dniu 3 kwietnia po niespełna 2 tygodniowej przerwie częściowo wznowiono operacje lotnicze na lotnisku w Brukseli. Regularny ruch będzie stopniowo przywracany w najbliższym czasie. Lotnisko Zaventem zostało zamknięte po zamach terrorystycznych w dniu 22 marca br. o czym pisaliśmy w aktualności: Eksplozje na lotnisku i w metrze w Brukseli Pierwsze loty po przerwie zostały... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-03-25 ::
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Urząd Miejski w Sandomierzu poinformował, iż Brama Opatowska będzie znowu dostępna dla turystów. "Z radością informujemy, że Brama Opatowska- jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce, została ponownie otwarta dla zwiedzających. Obiekt, będzie czynny od 25. marca 2016r" " - mówi Katarzyna Zioło, asystent burmistrza Sandomierza. Poniżej... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-03-11 ::
Jakie warunki panują w Tatrach?
Poniżej komunikat turystyczny TPN. W całym Parku utrzymuje się mgła, miejscami przechodząca w mżawkę. W dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk na znacznych odcinkach nie ma już śniegu. Szlaki te mogą być mokre i błotniste. Na wyżej położonych odcinkach szlaków reglowych miejscami zalega twardy, zlodowaciały śnieg jak i mogą występować oblodzenia. Powyżej górnej... więcej »

:: WTOREK, 2016-03-08 ::
W kwietniu kolejna odsłona Restaurant Week
Najbliższa edycja Festiwalu Restaurant Week odbędzie się w dniach od 1 do 10 kwietnia. Hasłem tegorocznej edycji jest "Kwitnąca scena restauracyjna". W tym roku wydarzenie zagości w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, na Śląsku, Trójmieście, Poznaniu Organizatorzy zapraszają również do udziału w interesujących wydarzeniach towarzyszących, na... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-01-14 ::
Debata poświęcona mediacjom online w sprawach konsumenckich
W dniu 15 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 w Salach Reprezentacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Brackiej 12 w Krakowie odbędzie się spotkanie pt.: Czy mediacja on - line w sprawach konsumenckich? Organizatorem debaty jest Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi SSR dr Katarzyna... więcej »

:: PIĄTEK, 2015-12-18 ::
W Tatrach trudne warunki do uprawiania turystyki
Poniżej komunikat TPN o warunkach do uprawiania turystyki górskiej. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W partiach reglowych szlaki są mocno oblodzone. W wyższych partiach gór panują warunki zimowe, szlaki są zawiane i nieprzetarte, a w wielu miejscach mocno oblodzone. Sprzęt zimowy (raki, czekan, zestaw lawinowy) w takich okolicznościach jest niezbędny.... więcej »

:: WTOREK, 2015-12-08 ::
Dolna Saksonia zaprasza na Jarmarki Bożonarodzeniowe
Niemiecka organizacja marketingowa skupiająca 9 miast Dolnej Saksonii: Lüneburg, Celle, Hannover, Hameln, Hildesheim, Göttingen, Goslar, Wolfenbüttel i Braunschweig oraz miasto samochodowe w Wolfsburg , zachęca turystów do spędzenia czasu na jarmarkach bożonarodzeniowych. Starówki 9 miast Dolnej Saksonii kuszą bogatym programem artystycznym, wspaniałą ofertą kulinarną, jak i... więcej »

:: ŚRODA, 2015-12-02 ::
Słowacja wprowadza winiety elektroniczne
Słowackie Centrum Turystyki poinformowało, iż od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostaną winiety elektroniczne, które zastąpią klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Winiety elektroniczne można od 1 grudnia 2015 roku zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych,... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2009 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij