Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Kampania `German Summer Cities` nabiera rozpędu
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Papierowe przewodniki to nie przeżytki
FlixMobility zagrozi taksówkom?
Itaka zmienia proces autoryzacji dokumentów

więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2019-07-15 ::
Somalia: Atak na hotel w Kismaju
Wzrosła liczba ofiar ataku terrorystycznego na hotel w mieście Kismaju na południu Somalii, do którego przyznali się bojownicy islamistycznej organizacji Al-Szabab. Co najmniej 26 osób, w tym dziennikarze i kilku obcokrajowców, zginęło w ataku na hotel Medina w południowej Somalii, a 56 zostało rannych. Wśród zabitych są obywatele m.in. Kenii, Tanzanii i Ameryki, Wielkiej... więcej »

:: PIĄTEK, 2019-07-12 ::
Chińczycy dofinansują Thomasa Cooka
Thomas Cook poinformował o prowadzeniu zaawansowanych rozmów ze swoim największym udziałowcem na temat dokapitalizowania firmy Z rozmów przeprowadzonych z największym udziałowcem - firmą Fosun i kredytującymi Grupę bankami wynika, że Thomas Cook otrzymałby zastrzyk finansowy w wysokości 750 milionów funtów. Pozyskane środki będą wystarczające aby zapewnić płynność operacyjną w... więcej »

Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Motel One - marka designerskich hoteli z Monachium, powiększa swój zasięg i wchodzi na polski rynek hotelowy. Pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin, to nowy punkt na mapie Warszawy. Hotel położony jest na ul. Tamka, na południe od Wisły i naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Obiekt będzie miał do zaoferownaia 333 pokoje, strefę One Lounge z muzyką... więcej »

Włoskie lotnisko zostanie zamknięte
Jedno z włoskich lotnisk zostanie czasowo zamknięte. Powodem jest prowadzenie prac remontowych. Prace w porcie lotniczym Mediolan Linate rozpoczną się 27 lipca - poinformowały władze lotniska. Pierwszą operacją, która zostanie przeprowadzona podczas zamykania portu lotniczego będzie remont pasa startowego. Prace mają charakter nierutynowy i muszą być wykonywane co 15/20 lat,... więcej »

Best Western rozszerza działalność w Europie
12 lipca 2019 roku Best Western Hotels & Resorts ogłosił plany otwarcia nowego hotelu w Rosji. Nowy obiekt hotelowy Vertical We&I BW Signature Collection będzie się znajdował przy ulicy Małyje Kamienszcziki w dzielnicy Taganka w Moskwie. Hotel z 83 pokojami zostanie otwarty w sierpniu 2020 roku. Inwestycja będzie interesującym przykładem renowacji powierzchni biurowej i jej... więcej »

Sfinks podpisał umowę na objęcie akcji spółki
Spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała z Sylwestrem Cackiem umowę nabycia 2,5 mln sztuk akcji serii P na kwotę 2,5 mln zł. Jednocześnie główny akcjonariusz przyjął ofertę spółki na objęcie kolejnych 3 mln sztuk akcji. Do Sfinksa w ramach emisji serii P wpłynęła już wpłata w wysokości 500 tys. zł od innego... więcej »

Gdańsk Airport podsumowuje pierwsze półrocze
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsługuje coraz więcej pasażerów i ma nadzieję, że w tym roku ich liczba przekroczy 5 milionów. W pierwszym półroczu 2019 roku gdańskie lotnisko obsłużyło 2 462 777 pasażerów, co stanowi wzrost o 5,9 % w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w... więcej »

Kto powinien wypłacić odszkodowanie za opóźniony lot przy połączeniach code-share?
Lot łączony, realizowany przez dwóch przewoźników w ramach umowy code share. Pierwszy lot przylatuje o czasie, drugi jest opóźniony. Kto powinien zapłacić odszkodowanie za opóźnienie w takiej sytuacji? Przed takim pytaniem został postawiony Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jedenastu pasażerów dokonało u czeskiego przewoźnika lotniczego Ceske aerolinie rezerwacji... więcej »

Touroperator ogłasza upadłość
Jeden z poznańskich touroperatorów poinformował o zakończeniu działalności. Na swojej stronie internetowej, zarząd biura podróży Mediterraneum zamieścił następujący wpis: Szanowni Klienci, z przykrością informujemy, że w związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z Państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni... więcej »

:: CZWARTEK, 2019-07-11 ::
Airbnb ma zmienić sposób prezentacji ofert
Komisja Europejska ogłosiła, że w wyniku negocjacji z Airbnb, platforma poprawiła sposób, w jaki przedstawia konsumentom oferty zakwaterowania. Zdaniem Komisji są one obecnie zgodne ze standardami określonymi w prawie konsumenckim UE. Jest to odpowiedź na wezwanie Komisji Europejskiej i unijnych organów ds. konsumentów z lipca 2018 r. Platforma Airbnb odpowiedziała na... więcej »

Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Gwałtowne burze gradowe, które przeszły w nocy ze środy na czwartek (10-11 lipca 2019 roku) przez Półwysep Chalkidiki oprócz potężnych zniszczeń spowodowały śmierć kilku turystów. 6 zabitych turystów i co najmniej 100 rannych - to bilans tragicznych w skutkach burz, które uderzyły w półwysep Chalkidiki na północy Grecji. Policja potwierdziła, że ofiarami byli 54-letnia kobieta... więcej »

Amadeus i Booking.com podpisali umowę
Amadeus podpisał umowę dystrybucji miejsc noclegowych z Booking.com. Oferty zakwaterowania z serwisu zostaną po raz pierwszy zintegrowane z platformą Amadeus Travel Platform. Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Amadeus a Booking.com, sprzedawcy usług turystycznych za pośrednictwem Amadeus Travel Platform zyskają dostęp do bazy noclegowej Booking.com obejmującej hotele,... więcej »

Marriott zapłaci karę za wyciek wrażliwych danych gości?
Biuro komisarza ds. danych osobowych w Wielkiej Brytanii (Information Commissioner's Office, ICO) pinformowało o zamiarze nałożenia grzywny na giganta hotelowego Marriott International z powodu ujawnienia wrażliwych danych gości. Wyciek danych miał miejsce w konsorcjum hotelarskim Starwood w 2014 roku. Marriott International przejął zaatakowaną przez hakerów firmę w 2016 roku,... więcej »

Hotel bez plastiku - IGHP rusza z nową kampanią
Zwiększenie świadomości hotelarzy na temat koniecznej redukcji plastiku w hotelach i zachęcenie do dzielenia się dobrymi praktykami jest celem kampanii "Hotel bez plastiku" zainicjowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Izba chce dotrzeć do hotelarzy ze wskazówkami, które pozwolą ograniczyć ilość odpadów plastikowych w obiektach hotelarskich i w ten... więcej »

Ukraina otworzy Czarnobyl dla turystów
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w środę tj. 10 lipca 2019 roku dekret, którego celem jest przekształcenie strefy wykluczenia w jeden z punktów wzrostu gospodarczego. Zapowiedź otwarcia dla turystów terenów wokół elektrowni odbyła się podczas przejęcia od konsorcjum Novarka nowej kopuły otaczającej zniszczony reaktor. "Czarnobyl jest negatywną częścią... więcej »

Turyści skosztują kwiatów jadalnych
Już po raz czwarty goście Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych, który odbędzie się w Dobrzycy w dniach 13 i 14 lipca, będą mogli przekonać się jak smakują kwiaty jadalne. IV festiwal odbędzie się pod hasłem: Kwiaty w smaku lila-róż. Na talerzach zagoszczą m.in.: lawendy, pysznogłówki, róże czy fuksje. Podczas festiwalu będzie można poznać pełną gamę kwiatów jadalnych: od... więcej »

:: ŚRODA, 2019-07-10 ::
Rośnie liczba turystów w Kapadocji
Kapadocja, jeden z wiodących tureckich ośrodków turystycznych zanotował wzrost liczby turystów zarówno w czerwcu jak i w całym półroczu 2019 roku. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Biuro Gubernatora Nevşehir, w czerwcu 2019 r. centra kulturalne i historyczne w Kapadocji odwiedziło 428 230 krajowych i zagranicznych turystów, co stanowi 71 proc. wzrost w stosunku do... więcej »

Nowy prezes Ecco Holiday
W Ecco Holiday nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa zarządu. Funkcję prezesa zarządu w Ecco Holiday Sp. z o.o. przejęła Karolina Warzybok. Pełniący ją dotąd nieprzerwanie od 2011 r. Grzegorz Płókarz pozostaje w zarządzie. Wiele jest powodów, dla których ta zamiana miejsc jest równie zasłużona, jak i przyszłościowa dla firmy - mówi Grzegorz Płókarz. Moja następczyni od lat... więcej »

Czy turysta może się ubiegać o zwrot za bilet równocześnie u przewoźnika i touroperatora?
Czy pasażerowie, którzy dochodzą od organizatora imprezy turystycznej zwrotu kosztów swoich biletów lotniczych, mogą ubiegać się również o zwrot kosztów od przewoźnika lotniczego? Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, iż tego rodzaju kumulacja uprawnień mogłaby doprowadzić do nieuzasadnionej nadmiernej ochrony pasażerów, ze szkodą dla przewoźnika lotniczego W dniu... więcej »

Francja nałoży podatek ekologiczny na bilety lotnicze
Francuski rząd zapowiedział wprowadzenie podatku lotniczego. Zostanie on nałożony na wszystkich przewoźników operujących z francuskich lotnisk jako dopłata do biletu. Opłata będzie się różnić w zależności od długości lotu, jego miejsca docelowego i klasy. Bilety w klasie ekonomicznej na krajowe loty we Francji oraz loty w Unii Europejskiej będą obciążone podatkiem w wysokości... więcej »

Too Good To Go będzie walczyć z marnowaniem jedzenia w Polsce
Po kilkumiesięcznych testach Too Good To Go rozpoczyna działalność w Polsce. Aplikacja w założeniu ma pomóc ograniczyć marnowanie jedzenia w restauracjach, hotelach i sklepach. Od lipca oficjalną działalność zaczyna duńska aplikacja Too Good To Go. Za jej pośrednictwem będzie można kupować niesprzedane pieczywo oraz dania za jedną trzecią ceny. Na razie z zamawiania potraw... więcej »

16 blogerów zmierzy się w turystycznych mistrzostwach
Polska Organizacja Turystyczna wybrała 16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Każdy z nich 8 lipca wyruszył w trasę po najpiękniejszych zakątkach swojego regionu. Zwycięzca oprócz kilkunastu tysięcy złotych otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach. Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to akcja promująca turystykę krajową, która łączy w sobie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-06-27 ::
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
Żyrardów, słynące z wyrobów lnianych i industrialnej zabudowy miasto, dziś dynamicznie rozwija się także w sektorze kultury, sportu i rekreacji. Do miasta oddalonego o 30 minut od centrum Warszawy, poza wyjątkową architekturą turystów ma przyciągać między innymi kompleks rekreacyjny, który ma powstać przy Zalewie Żyrardowskim. Obchodzące 100 rocznicę powstania pofabryczne... więcej »

:: ŚRODA, 2016-06-22 ::
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Pierwszy Dreamliner LOT-u połączy Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią z Seulem w dniu 17 października. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu, a bilety na nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży. Dla LOT jest to trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. "Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-21 ::
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
W Poznaniu i Szklarskiej Porębie powstaną nowe obiekty hotelarskie. "Cieszymy się ze wzmocnienia naszego porfolio w Polsce, gdzie obecnie posiadamy 12 hoteli. Polska to jeden z najsilniejszych ekonomicznie krajów w Europie. Chcemy wspierać rozwój kraju i dalej rozwijać naszą sieć wspólnie z naszymi partnerami" - mówi Wolfgang M. Neumann, prezes Rezidoru. Park Inn by... więcej »

:: WTOREK, 2016-06-14 ::
LOT poleci z Warszawy do Szyman
PLL LOT uruchomią nowe, sezonowe połączenie z Warszawy do krainy mazurskich jezior. "Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-06-10 ::
Zakończył się remont terminalu pasażerskiego A Katowice Airport
W środę 8 czerwca 2016 roku, po gruntownym remoncie i przebudowie, została oddana do użytku strefa kontroli bezpieczeństwa i dokumentów oraz hala odlotów terminalu A Katowice Airport. Dzięki temu przedsięwzięciu zdecydowanie poprawił się komfort oczekiwania na odlot osób podróżujących z Pyrzowic do krajów Non-Schengen, ponieważ właśnie do obsługi tego ruchu dedykowany jest ten... więcej »

:: ŚRODA, 2016-05-11 ::
MSZ: Nie podróżuj do Nigerii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o szczególnie wysokim zagrożeniu atakami pirackimi na statki w Zatoce Gwinejskiej oraz zamachami terrorystycznymi na terenie północnej i środkowej Nigerii, a także napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie całego kraju. Zatoka Gwinejska jest akwenem, na którym działają piraci wyspecjalizowani w atakach na statki towarowe... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-04-25 ::
Small Planet poleci z Lublina do Burgas
W dniu 20 br. czerwca zostanie uruchomione nowe połączenie lotnicze z Lublina do Burgas. "To pierwsze w historii naszego lotniska połączenie wakacyjne do kurortu na południu Europy, dostępne zarówno dla klientów biura podróży, jak i pasażerów indywidualnych. Bułgaria w tym roku jest hitem sezonu, sądzimy, że ten kierunek spotka się z zainteresowaniem pasażerów z naszego... więcej »

:: WTOREK, 2016-04-19 ::
`Pociąg do Kultury` połączy Wrocław i Berlin
Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjedzie do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Będzie to specjalny pociąg, który przywiezie turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Pierwsi pasażerowie wysiądą na stacji Wrocław Główny o godz. 13.03. Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2010 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij